Festivaly

Rádi byste vyrazili na nějaký festival? Milujete hudbu nebo si chcete své oblíbené interprety poslechnout naživo? Festivaly se konají po celý rok – především však od jara do podzimu, během zimních měsíců spíše sporadicky. Můžete se jich účastnit po celé republice. Oblíbené jsou jednodenní i vícedenní festivaly. Na většinu z nich můžete zakoupit zvýhodněné vstupenky v předprodeji.

Festivaly podle žánrů

Festival je hudební akce / koncert, na kterém vystupuje více interpretů zaměřených ve stejném žáru. Z žánrů patří mezi hojně navštěvované rockové, folkové, country, techno a hip hop festivaly. Konají se ale i festivaly vážné, duchovní nebo dechové hudby. Za doporučení stojí i jazzové festivaly a festivaly zaměřené na ska, reggae nebo punk. Mezi nejznámější české festivaly patří Rock for People, Sázavafest, Hip Hop Kemp nebo dance – techno festival konaný ve Svojšicích.

Jednodenní i vícedenní festival

Na délce festivalu je závislá i cena vstupenky a vybavení, které je dobré mít sebou. Jednodenní festivaly patří k těm nejlevnějším. Pokud se pořádají venku, postačí vám sebou jídlo, pití (které můžete zakoupit i na místě) a deka pro sezení. Na vícedenní festivaly je dobré vyrazit se stanem a spacákem. V areálu je totiž většinou možné i nocovat. Cena za vstupenku na takový festival je o něco vyšší, většinou v řádu stovek korun. I na tyto festivaly je však možné zakoupit jednodenní vstupenky. Program je většinou zveřejněn již několik měsíců nebo týdnů předem, a tak snadno zjistíte, ve který den hraje váš oblíbený interpret.

Brigáda na festivalu

Festivalu je možné se zúčastnit nejen jako posluchač / divák, ale i jako výpomoc. Například brigádně můžete pomoci s organizací festivalu a se zajištěním hladkého průběhu akce. Můžete rovněž zkusit oslovit sponzory, hudební interprety a uspořádat festival vlastní. Velmi rozšířené jsou i festivaly neznámých a méně známých zpěváků a skupin, které se právě takto snaží zviditelnit a najít si své publikum.